ONLINE TAKSİT SORGULAMA

7 İklim 7 Bölge Mahalle Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı

14 Eylül 2017

7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması “MAHALLE” adıyla gerçekleştirilen yarışmada, ödül alan konut projeleri, ilk yarışmada olduğu gibi bölgelerinde inşa edilecek. 

2014’te yenilenen üretim felsefesiyle, günün ihtiyaçlarına yanıt veren, yüksek kalitede, kültür ve mimariyi gözeten yeni bir konut anlayışını hayata geçirmeye başlayan TOKİ, az katlı planda, yörelerin yerel mimari çizgilerinden, kültür ve geleneklerinden ilham aldığı binlerce konutluk özgün projeleri uyguluyor.

Bu anlayışla 3 yıl içinde 100 binin üzerinde konut ve yeni yaşam alanını içeren projeler tasarlayan ve inşasını yürüten TOKİ, aktif ve dinamik üretim kabiliyetini, yeni arayış ve fikirlerle geliştirmeye devam ediyor.

TOKİ, iştirak şirketi Emlak Konut GYO ile birlikte 2014’te düzenlediği 7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe temalı yarışmanın ardından, bu yıl  “Mahalle” konseptiyle ikinci yarışmayı hayata geçirdi. Yarışmada ödüle değer bulunun projeler, ilk yarışmada olduğu gibi projenin ait olduğu bölgede belirlenmiş tasarım ve uygulama alanında hayata geçirilerek, kentlere, mimarisi ve uygulamasıyla örnek olacak yeni yerleşim alanları kazandırılacak.
 
Sonuçlar için tıklayınız.

YARIŞMA ALANLARI

AKDENİZ BÖLGESİ (HATAY DÖRTYOL) için TIKLAYINIZ.
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ (MUŞ KEPENEK) için TIKLAYINIZ.
EGE BÖLGESİ (DENİZLİ PAMUKKALE) için TIKLAYINIZ.
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ (MARDİN ARTUKLU)  TIKLAYINIZ.
İÇ ANADOLU BÖLGESİ (ESKİŞEHİR ODUNPAZARI) için TIKLAYINIZ.
KARADENİZ BÖLGESİ (KASTAMONU MERKEZ ÖRENCİK) için TIKLAYINIZ.
MARMARA BÖLGESİ (TEKİRDAĞ ÇORLU) için TIKLAYINIZ.