TOKİ’den Adıyaman’a Hükümet Konağı

18 Haziran 2020

Sosyal konut projelerinin yanı sıra farklı nitelikte sosyal tesis, eğitim kurumu, millet bahçesi ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında bir yenisini de Adıyaman Samsat’ta inşa edecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Adıyaman’ın Samsat ilçesinde inşa edilecek Hükümet Konağının İhalesi bugün E-ihale yöntemiyle yapıldı.

Selçuklu mimarisi ile modern mimari anlayışının harmanlandığı Adıyaman Samsat Hükümet Konağı, insan odaklı bir anlayışla tasarlandı.

Bölge ve yöreye özgü doğal taşların kullanıldığı projede Hükümet Konağı’nın dört köşesindeki kemer ile sonlandırılan pencere doğramaları ve geniş saçaklar uygulanacak.

Samsat Hükümet Konağı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Tapu Kadastro Birimi, Mal Müdürlüğü, Gelir Servisi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Özel İdare Birimi, Kaymakamlık Makamı birimleri yer alacak. Ayrıca biri 133 kişilik, diğeri ise 80 kişilik iki adet toplantı salonu da olacak.