Zonguldak’da “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında konut belirleme kurası çekildi

21 Eylül 2018

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Zonguldak’ın Merkez İlçesi Üzülmez Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Lojmanları “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi”ndeki 400 hak sahibinin konutları kurayla belirlendi.

Kura töreni 21 Eylül 2018 Cuma günü TTK Eğitim ve İş Güvenliği Dairesi Başkanlığı Eğitim Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Kurası çekilen konutların 204’ü 2+1 planında ve 196’sı ise 3+1 planında inşa edildi.

Kura töreninde konutları belirlenen vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

TOKİ ile “Üzülmez Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasında imzalanan protokol ile TTK'ya ait ömrünü tamamlamış lojmanlar ve şahıslara ait gecekonduların yer aldığı kentsel dönüşüm alanı içerisinde, gayrimenkul sahipleriyle anlaşmalar yapılarak proje hayata geçirildi. İlk aşamada 766 konuttan oluşan 1. etabın inşasına gerçekleştirildi. Zonguldak’ta TTK ile gerçekleştirilen proje TOKİ’nin bir kurumla gerçekleştirdiği ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliğini de taşıyor.

Proje kapsamında konutların yanı sıra 4 ticaret merkezi ve cami bulunuyor. Modern ve geleneksel mimarinin sentezlendiği projeyle Zonguldak’a nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam ve cazibe merkezi kazandırıldı.