Hakan AKBULUT

Hakan AKBULUT, 1966 yılında Ardahan’da doğdu.

Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Dönüşüm bölümünde 2018 yılında tamamladı.

Uzun yıllar özel sektörde muhasebe ve finans alanlarında faaliyetlerde bulunan AKBULUT,  2003 yılında Emlak Konut GYO AŞ’de Finansman ve Portföy Müdürü olarak çalışmaya başladı.

Emlak Konut GYO AŞ’de sırasıyla 2003-2010 döneminde Finansman ve Portföy Müdürü,  2010-2016 döneminde mali ve idari alanda Genel Müdür Yardımcılığı ardından da 2019 yılının Nisan ayına kadar mali alanda Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Yöneticilik, Sermaye Piyasası Mevzuatı,  Mali Mevzuat ve Muhasebe Uygulamaları, Ulusal ve Uluslararası Bankacılık İlişkileri ve Uluslararası Yatırım Fonlarıyla İlişkiler tecrübelerine sahip olan AKBULUT, kamu ve özel sektörde edindiği tecrübeyle 29 Nisan 2019 tarihinde TOKİ Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Meslek alanında, Mali Müşavirlik, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı, Kurumsal Yönetim ve Sermaye Piyasası Kurulu İleri Düzey Belgelerine sahip olan AKBULUT, iyi derecede İngilizce, orta seviyede ise Arapça bilmektedir.
 
Hakan AKBULUT,  evli olup, 3 çocuk babasıdır.
 
Bağlı Birimler
İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Finansman Dairesi Başkanlığı Konut Kredileri Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı